Žádost o založení subjektu

Tato žádost ve WebFIS slouží pro založení subjektu do číselníku organizací v systému iFIS. Žádost vyplňovat pouze pokud v číselníku organizací nenajdete požadovaný subjekt.

Pro založení tuzemského subjektu s IČO stačí vyplnit položku „IČO“ a kliknout na tlačítko „Založit“. Automaticky dojde k založení subjektu do číselníku systému iFIS stažením dat ze systému ARES a subjekt je ihned možné vyhledat a použít v žádosti o založení faktury (WebFIS) nebo v objednávkách (iFIS).

Umístění Žádosti o založení subjektu ve WebFISPro založení zahraničního subjektu je nutné uvést název subjektu a kompletní adresu, v případě zahraničního subjektu z EU také doplnit DIČ (VAT number). U subjektů s VAT number lze přes tlačítko  „Doplnění z databáze VIES“ automaticky doplnit údaje z databáze, která však nemusí obsahovat veškeré potřebné údaje. Po vyplnění údajů o subjektu (přes VIES nebo ručně) kliknout na tlačítko „Odeslat“, čímž bude odeslána žádost o založení subjektu na EO.

Stručný návod k použití žádosti o založení subjektu je dostupný i v horní části tohoto formuláře vyplňovaného ve WebFIS.

Žádost o založení subjektu je k dispozici na stránce „Rozcestník“ v dlaždici na stránce dole, viz obrázek.